Angle Up

🎄 Jõulutervitused 2021

 

Meie võttegrupp sai tänavu nautida mõnusaid lumiseid hetki Tartumaal ja Valgamaal, kus võtsime videosse kohalike omavalitsuste jõulusoovid.

Kastre on looduskaunis vald Tartumaal, mis tekkis 2017. aastal Haaslava, Mäksa ja Võnnu valla ühinemisel. Samuti liideti Kastre vallaga Meeksi valla Järvselja ja Rõka küla.

Kastre vallavalitsus soovib kõikidele vallaelanikele rahulikke pühi ja edukat uut aastat!

Samuti võtsime videosse pühadetervitused kaunist Valga vallast. Rahu- ja rõõmuküllaseid jõulupühi ning teguderohket 2022. aastat soovivad Valga vallavolikogu esimees Lauri Drubinš ja vallavanem Monika Rogenbaum.

Videotööde tellimiseks võta meiega ühendust aadressil info@walgus.ee või kasutada kodulehe kontaktivormi. Peatse kohtumiseni! Vaata lisaks: videograafia ja videosein.

Toimetas Erlich Lõwi

 

Noorsootöö nädala videosari: vaimne tervis

 

Üle-eestiline noorsootöö nädal 11 leidis aset 22.–30. novembrini 2021. Sel aastal oli noorsootöö nädala fookuses vaimne tervis ja digitaliseerumine – asuti lahti harutama ja mõtestama käesoleva aja vaimse tervise ja digitaliseerumisega seotud väljakutseid ja loomulikult ka võimalusi.

Haridus- ja Noorteameti tellimusel valminud videoklippides jagasid erinevatest Eesti paikadest pärit noorsootöötajad ning noored oma kogemuslugusid vaimse tervise probleemidest ja nende ületamisest.

Restart nimetust kandvates videotes jagavad noortevaldkonna töötajad kolleegidega oma edulugusid, kuidas nad on ületanud oma vaimse tervise raskusi. Võrumaalt pärit Ave-Liis andis oma videos kasulikke nõuandeid, kuidas töö ja eraelu vahel õiget tasakaalu leida ja säilitada.

Paide tüdruk Janely jagas oma lugu söömishäirega võitlemisest.

Noortevaldkonna töötaja Maria jagas oma lugu teekonnast tervema iseendani – sellest, kuidas ta võitles pikalt depressiooniga, enne kui taipas, et midagi on valesti.

Rollide paljusus on meie elu lahutamatu osa ja nende keskel on lihtne ennast ära kaotada nii, et endalegi ootamatult on töö ja vaba aeg põimunud üheks. Kuidas elada selliselt, et sinu töö ja eraelu vahel valitseks tasakaal? Ühte retsepti selleks ei ole, aga siin videos pakub noorsootöötaja Kätlin mõned mõtted…

Kes palju teeb, see palju jõuab. Aga mõnikord kaob motivatsioon ning tuleb seda uuesti leidma asuda. 18-aastane Ranel käsitles oma videos teemat, kuidas leida uuesti motivatsiooni ja miks on tähtis tegeleda hobidega?

16-aastane Aleksandra jagas meiega oma lugu, mis sai alguse juba lasteaias. Sellest ajast peale koges ta kiusamist kuni 7. klassini… Kuidas see kõik lahenes?

17-aastane Evelin võitles mõnda aega anoreksiaga, kuid suutis sellest omal käel jagu saada.

Videod avaldati Teeviit Facebooki lehel ning YouTube'i kanalis. Kui puutud kokku sarnaste probleemidega, mida videosarjas kirjeldatakse, siis leiad erinevaid materjale ja rohkem infot abi saamise võimaluste kohta Peaasi.ee kodulehelt.

Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Koolipsühholoogide Ühingu koostöös on avatud tasuta koolipsühholoogide nõuandetelefon, kuhu on oodatud helistama kõik laste ja noortega töötavad inimesed, lapsevanemad ning õpilased. Nõuandeliini eestikeelne number 1226 vastab esmaspäevast reedeni kl 16–20 ning venekeelne number 1227 teisipäeviti kl 16–20.

Täname Paide Gümnaasiumit, Pääsküla Kooli ja Viimsi Noortekeskust, kes andsid meile lahke loa oma ruume klippide filmimiseks kasutada.

Videoteenuste tellimiseks kirjuta aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehe kontaktivormi. Vaata lisaks: videograafia ja videosein.

Toimetas Erlich Lõwi

 

Õppevideo: tagasisidestamise olulisus

 

Noortelt küsitakse tihti sisendit, kuid ei selgitata, kuidas lõplik otsus kujunes. Koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga valmis video sellest, kui oluline on hea tagasiside.

Tagasiside aitab noortel aru saada, kuidas otsusteni jõuti ja kuidas seda mõjutas noorte antud sisend.

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) on katusorganisatsioon, mis ühendab Eestis tegutsevaid noorteühendusi ja osaluskogusid.

ENLi peamisteks eesmärkideks on pakkuda noorteühendustele eestkostet, kujundada noori toetavat ühiskondlikku arvamust ja seadusandlikku keskkonda, esindada liikmete noortepoliitilisi huve Eestis ja rahvusvahelisel tasandil ning soodustada noorte aktiivset osalust ühiskonnas.

Videos osalesid lisaks ENL-ile ka Keila Noortevolikogu ja Väike-Maarja Noortevolikogu.

Õppevideo tellimiseks kirjuta aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehe kontaktivormi. Uuri lähemalt Walguse videoteenuste kohta ning vaata ENL-ile varem tehtud videot projekti kirjutamisest.

Toimetas Erlich Lõwi

 

Mia-Alexandra portreefotod

 

Tänavu suve lõpul oli Walguse Tallinna stuudios fotokaamera ees äsja ajateenistuse läbinud ning mitmekülgsete huvidega Mia-Alexandra, kes sai portreefotodel jäädvustatud värviliselt ja mustvalgelt, nii Kaitseväe vormis kui ka tsiviilisikuna.

Kuna naiste panus riigikaitsesse on iga aastaga järjest aktuaalsem ning Kaitseressursside Amet on algatanud kampaania “Naised vormi”, siis tegime Mia-Alexandraga samal teemal väikese intervjuu.

Mis ajendas Sind ajateenistusse minema?

„Ühtpidi tugev soov õppida oma perekonda kui ka riiki kaitsma, kuid samas leidsin ka, et see võib olla koht, mis aitab mõista paremini nii ennast kui ka seda, mida soovin elus edaspidi korda saata. Meessoost tuttavatelt olin kuulnud erinevaid lugusid seoses teenistuses oldud ajaga ja sisimas see paelus mind.”

Milliseid ettevalmistusi tegid enne ajateenistust?

„Enne teenistusse minekut tegin aktiivselt raske seljakotiga nn rännakuid ning treenisin jõusaalis vastupidavust. Vaimselt üritasin ennast sätestada selleks, et oleksin erinevateks eesseisvateks raskusteks valmis.”

Kuidas teenistuskäik kulges ning millised olid kõige meeldejäävamad hetked?

„Läbisin ajateenistuse Tapal asuvas Suurtükiväepataljonis. Ei väida, et minu teenistuskäik oli alati kerge, oli nii mõnigi mõõn, kuid on kindlasti ka mälestusi, mida on tore ka edaspidi meenutada.

Kõige paremate emotsioonidega hetked võisid olla rännaku lõpetamine ja auastme (nooremseersant toim) kätte saamine. Lisaks andsid väljaõppe ajal mõned head sooritused palju motivatsiooni ja tõstsid tuju.”

Milliseid kogemusi on andnud ajateenistus edasiseks igapäevaeluks?

„Olen kindlasti realistlikum ja kahe jalaga maa peal kui enne teenistust. Oskuste kohta saab rääkida ehk juhi baasteadmistest. Enamik õpitavat tuleb siiski pigem kasuks ainult reaalses sõjaolukorras. Ilmselt on mingeid pisidetaile, mida ma igapäevaelus kasutan, kuid võib-olla ise neid enam tähele ei pane.”

Millega tegeled väljaspool militaarmaailma?

„Tegelen jõusaalitreeningutega ning loen raamatuid. Väga meeldib ka jalutamas käia, et pead tühjemaks saada. Pärast ajateenistust olen proovinud peamiselt puhata, veeta aega lähedastega ja nautida suve nii palju kui võimalik.

Tulevikus näen ennast mingil määral ikkagi militaarvaldkonnaga seotuna olevat, kuid hetkel õpingutega seoses jääb see maailm mingiks ajaks veidi tagaplaanile.”

Veel pilte Erlich Lõwi Photography kodulehel. Fotoprojektide tellimiseks võta ühendust aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehe kontaktivormi. Vaata lisaks: fototeenused ja portreefotod.

 

VAAL Airships visiitkaardid

 

Visiitkaartide kujundus ja trükk ettevõttele VAAL Airships, kes on võtnud missiooniks pakkuda keskkonnasäästlikke ning uudseid satelliidilahendusi.

Foto: Erlich Lõwi / Walgus

Visiitkaartide tehniliseks lahenduseks on kahepoolne digitrükk 330 g/m² kartongil ning mõnusa pinnaviimistluse annab matt-sametine soft touch laminaat.

VAAL Airships töötab välja stratosfääris andmeside- ning ülekandejaamadena kasutatavaid õhulaevu, mis erinevalt tavalistest satelliitidest ei vaja kanderaketiga orbiidile lennutamist.

Madalam töökõrgus pakub ühtlasi lühemat latentsusaega sidepidamises, paremat resolutsiooni maapinna seireks ning suuremat leviala telekommunikatsiooniteenusteks.

Kui soovid “lendavate vaalade” kohta lähemalt teada, siis külasta VAAL Airships’i kodulehte ning jälgi nende Facebooki lehte!

Visiitkaartide tellimiseks kirjuta meile aadressil info@walgus.ee või külasta kodulehe kontaktivormi. Vaata lisaks: trükised ja visiitkaardid.

 

Videosari "Noorte häälel on jõud"

 

Riigi valimisteenistuse ning Eesti Noorteühenduste Liidu tellimusel valminud videosari “Noorte häälel on jõud”, mis kutsub noori esmavalijaid võtma osa 2021. aasta kohaliku omavalitsuse valimistest. Kohalikel valimistel saavad valida kõik vähemalt 16-aastased püsivalt Eestis elavad inimesed.

Valminud videosarjas said sõna esmavalijad Eesti eri paigust: Sass Kuressaarest, Kirke Türilt, Joosep Jõgevalt ning Darja Alutaguselt.

Kohalikel valimistel kandideerib 2021. aastal kokku 10 025 kandidaati. Valimised toimuvad 17. oktoobril, valimisnädal algab esmaspäeval ja koosneb kuuest eelhääletamise päevast ning lõpeb pühapäeval, valimispäeval. Eelhääletamise perioodil on võimalik oma hääl anda elektrooniliselt. Täpsem info valimised.ee kodulehel.

Reklaamvideo tellimiseks võta ühendust aadressil info@walgus.ee või kasuta meie kodulehe kontaktivormi. Vaata lisaks: videoteenused ja Walguse videosein.

Toimetas Erlich Lõwi