Angle Up

Eduard Vilde animatsiooniklipid

 

26. veebruarist kuni 11. märtsini 2020 elustusid üle Tallinna digiekraanidel Vilde muuseumi arhiivfotod Eduard Vilde 155. sünniaastapäeva puhul. Animatsiooniklipid valmisid Makaak Meedia ja Walguse koostöös.

Eduard Vilde sündis 4. märtsil 1865. aastal ning ta oli Eesti esimene krimi-, nalja-, reisi- ja romaanikirjanik, samuti teatri- ja kirjanduskriitika alusepanija. Ta tuli kirjandusse 1880. aastail vähese kunstilise viimistlusega põnevusjuttude ja naljalugude menuka ning erakordselt viljaka autorina. Temast sai eesti kriitilise realismi algataja ning realistliku meetodi propageerija.

Vilde peateoseks on ajalooliste romaanide triloogia “Mahtra sõda”, “Kui Anija mehed Tallinnas käisid” ja “Prohvet Maitsvet”. Tuntud teosed on ka draama “Tabamata ime”, komöödia “Pisuhänd” ja romaan “Mäeküla piimamees”. Teoste alusel on loodud ka mängufilme.

Eesti Vabariik otsustas kinkida kirjanik ja diplomaat Eduard Vildele (1865–1933) tema 60. sünnipäevaks maja koos rohu- ja aiamaaga. Pärast pikki otsinguid leiti 1927. aastal hoopis sobiv 6-toaline korter riigile kuuluvas kastellaanimajas. 

Eduard Vilde muuseum avati 29. augustil 1946. aastal. Hoones on säilinud 1920. aastate interjöör annab ilmeka sisevaate Eesti 20. sajandi ühe menukama ja mõjukama kirjaniku isikliku maailma ja ajastusse. Hoone välisfassaad renoveeriti 2015. aastal. Tulekahjus kannatada saanud külgmised hooned restaureeriti 2009. aastal ja need kuuluvad Presidendi kantseleile.

Animatsiooniklippide jaoks vajalikud kaadrid said jäädvustatud green screenil ehk rohelisel taustal sarnaste valgusskeemidega nagu originaalfotodel. Rohelist tausta kasutatakse ka taustprojektsioonidel.

Uuri rohkem möödunud sündmusest Tallinna Kirjanduskeskuse kodulehelt ja loe uudist Eduard Vilde 155. sünnipäeva kohta Sirbist.

Animatsioonvideo tellimiseks võta meiega ühendust aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehel olevat kontaktivormi. Vaata lisaks: Walguse animatsiooniteenused.

Toimetas Madli Kärt Ollisaar

 

Artcomframe reklaamvideo

 

Kas pärast pikka proovimist ja uuesti alustamist ei tule kunstiteos ikka korrektne? Kas imelist loodusvaadet on raske lõuendile saada õigetes proportsioonides? Ole mureta.

Artcomframe nutikas rakendus on kunstniku parim abiline natuurist joonistamisel. See aitab kompositsiooni jäädvustada õigetes proportsioonides ning on asendamatu tugeva alusjoonistuse tegemiseks. Kuidas äppi täpsemalt kasutada, vaata Aapo Puki ja Walguse koostöös valminud reklaamvideost! 

Aapo Pukk on eesti portreekunstnik, kes on maalinud hulgaliselt tuntud eestlasi – kultuuritegelastest riigimeesteni. Pukk on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse, Ameerika Portreekunstiühingu PSOA ja California Kunstiühingu liige.

Artcomframe on Aapo Puki loodud revolutsiooniline mobiilirakendus, mis on moderne viis proportsioonide korrektselt kätte saamiseks. Artcomframe on täpsem kui varem kasutatud ruudustikumeetod, sest rakendus arvestab kunstniku aluspaberi mõõduga. 

Rakenduse kasutamine on imelihtne:

  • ava rakendus,

  • vali sobiv lõuendi suurus,

  • vali joonepaksus,

  • vali joone värvus,

  • tee foto, mida soovid lõuendile kanda,

  • asu koos nutika abilisega kunsti looma.

Artcomframe reklaamvideo loomine algas stsenaariumi ja kontseptsiooni paikapanekust. Klipp on jäädvustatud kahe kaameraga Sauel, Aapo Puki ateljees. Üks kaameratest oli võtte vältel statiivil ning operaator jäädvustas lähiplaane. Teine kaamera liikus mööda motoriseeritud slaiderit ja salvestas üldplaani.

Reklaamvideo läbis montaaži, kus sai külge ka mitmekeelsed subtiitrid. Video esiplaanil on Aapo Pukk, kes tutvustab vaatajale kui sõbrale unikaalset äppi, mis on abiks nii talle kui ka teistele kunstnikele. Tagaplaanil on koha sisse võtnud modell. Klipp on puhta stilistikaga ja toimib lisaks reklaamvideole ühtlasi juhisena, kuidas äppi kasutada.

Lae rakendus alla Artcomframe kodulehelt ning vaata lisa Facebookist ja Instagramist. Aapo Puki tegevusel kunstniku ja pedagoogina saab silma peal hoida tema koduleheküljel aapopukk.com, Aapo Puki Kunstikooli Facebooki lehel ja Instagramis.

Omapärase, stiili puhta ja ilmeka reklaamvideo jäädvustamiseks saada meile kiri aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehel olevat kontaktivormi. Vaata lisaks: videoteenused, Videomontaaž: Reet Linna pastellportree valmimine.

Toimetas Madli Kärt Ollisaar

 

✨ Säravat 2021. aastat!

 

Animatsioon: Sten Reemet / Walgus

Aastad lähevad, Walgus jääb. Soovime kordaminekuid uueks alanud aastaks! Oleme avatud koostööks nii seniste kui tulevaste klientidega ning loodame alati, et uus aasta tuleb eelmisest parem 🎆

Klienditeenindusega jätkame ning uutele päringutele vastame taas juba esmaspäeval, 4. jaanuaril 2021.

Kui saame ka Sinu mõtteid animeeritud graafika abil nähtavaks muuta, saada meile kiri aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehel olevat kontaktivormi. Uuri lisaks: Walguse videoteenused, animatsioon ja graafiline disain.

 

🎄 Rahulikke jõulupühi!

 

Animatsioon ja heli: Sten Reemet / Walgus

Lõppev 2020. aasta pani proovile meie oskused uute olude ja ülemaailmsete probleemidega silmitsi seista. Võtkem nüüd see jõulusäras aeg, et mõelda sellele, mis elus kõige tähtsam: tervis, lähedased, tänutunne ja positiivsed mõtted uueks aastaks.

Walgus soovib oma töötajatele, sõpradele, klientidele ja koostööpartneritele rahulikke ning hubaseid jõuluelamusi! 🎄🎁🎅🎸

Vaata soovitusi tänavusteks jõuludeks Terviseameti kodulehelt.

Kui saame ka Sinu mõtteid animeeritud graafika abil nähtavaks muuta, saada meile kiri aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehel olevat kontaktivormi. Uuri lisaks: Walguse videoteenused, animatsioon ja graafiline disain.

 

Tähenduse teejuhid #100: Siim Lill ja Paavo Matsin, "Ernst Enno igatsus"

 

“Tähenduse teejuhid” vestlusringil täitus sajas saade! Teetähisel räägiti Ernst Enno’st (1875–1934), kes oli üks Eesti Vabariigi laiahaardelisematest kultuuritegelastest. Saade juhatati sisse tema luuletusega “Igatsus”. Juubelisaate jäädvustas 4, detsembril Tartus Kuku Raadio stuudios Walguse kaamerasilm.

Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid. Seltsi liikmed astuvad vastu ohule, mida kujutavad endast nii poliitilise spektri vasak- kui paremtiivalt pärit totalitaarsed ideoloogiad.

Ernst Enno (Eesti Kirjandusmuuseum)

Ernst Enno (Eesti Kirjandusmuuseum)

Ernst Enno oli oma loomingult ja maailmavaatelt müstik. Paljud müstikud ütlevad, et peab lapseks tagasi saama ning Enno rõhutab oma luuletustes lapselikkust, mis teeb ta heaks lastekirjanikuks. Peale selle, kohtuvad Enno luules ka euroopalik sümbolism ja eesti rahvaluule, kuid oli huvitatud Idamaistest ja usufilosoofilistest ideedest. Teosoofilised ideed mõjutasid Ernst Enno loomingut Eesti kirjanikest enim. Tema loomingut võib iseloomustada kui igatsevat ja lüürilist.

2018. aasta märtsis alustanud kolmekõne “Tähenduse teejuhid” on Edmund Burke’i Seltsi saatesari ja lükati käima Hardo Pajula poolt. Peamiseks teda innustavaks jõuks oli uudishimu. Saates otsitakse kasvava ühiskondliku ärrituvuse põhjuseid. Pajula vestleb inimestega, kellest ta lugu peab ja asjadest, mis talle korda lähevad.

Praegusest olukorrast ja mitmetest muudatustest hoolimata õnnestus suure numbri saade Kuku Raadio Tartu stuudios ära pidada. Sajandas saates olid Hardol külas Siim Lill ja Paavo Matsin, kes arutasid Ernst Enno loomingu ja elu sündmuste üle. Siim Lill on eesti luuletaja, muusik, etenduskunstnik ja kultuurikorraldaja. Paavo Matsin on eesti õppejõud, kirjanduskriitik ja kirjanik.

Kuula “Tähenduse teejuhid” podcasti EBS-i Youtube’i kanalilt või kodulehelt. Uuri Edmund Burke’i Seltsi tegemisi nende Facebooki lehelt.

Saate või sündmuse jäädvustamiseks võta meiega ühendust aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehel olevat kontaktivormi. Vaata lisaks: Walguse videoteenused.

Toimetas Madli Kärt Ollisaar

 

Õppevideo: kuidas kirjutada head projekti?

 

Tahad midagi ägedat ellu viia, aga ei tea, kuhu oma mõttega pöörduda või millest üldse alustada? Ole mureta. Eesti Noorteühenduste Liit aitab! ENL tiimi ja Walguse koostöös on valminud õppevideo, mis annab ülevaate hea projekti kirjutamise põhitõdedest.

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) on katusorganisatsioon, mis ühendab Eestis tegutsevaid noorteühendusi ja osaluskogusid. ENL usub, et iga tee saab alguse unistusest. Nad unistavad tugevatest ja teovõimelistest noorteühendustest. Näevad palju tegusaid noori, kes mõjutavad ja muudavad ühiskonda paremuse suunas.

ENLi peamisteks eesmärkideks on pakkuda noorteühendustele eestkostet, kujundada noori toetavat ühiskondlikku arvamust ja seadusandlikku keskkonda, esindada liikmete noortepoliitilisi huve Eestis ja rahvusvahelisel tasandil ning soodustada noorte aktiivset osalust ühiskonnas.

ENL soovitab esimese asjana läbi mõelda, mis on projekti konkreetne eesmärk ning probleem, mida asutakse lahendama. Järgmisena, kellele see projekt on suunatud, mis vanuses noortele ning kui paljusid noori soovid selle projektiga kaasata. Peale neid etappe pane kirja projekti ajakava ning meeskonna ülesanded.

Ära unusta turundust, millega oma projekti kajastada ning teistele teada anda. Mida rohkem inimesi Su projektist teab ja kaasa lööb, seda tõenäolisem on projekti läbilöömine. Projektiga kaasneb ka eelarve, millega peab arvestama. Kui need sammud on tehtud, siis ongi projekt valmis.

Õppevideo või sündmuse reklaamvideo loomiseks võta meiega ühendust aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehel olevat kontaktivormi. Vaata lisaks: Walguse videoteenused.

Toimetas Madli Kärt Ollisaar